Points Show Results 2014

22 MARCH WARWICK CC         Judge Don Payne

ADULT

1ST  Beauvale Cavies

2ND Perfume Pigs

3RD Cindy Heidebluth

5/8

1ST  Perfume Pigs

2ND  Beauvale Cavies

3RD  Non Member

U/5

1ST  Beauvale Junior

2ND Beauvale Cavies

3RD Beauvale Cavies

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST  Beauvale Junior

2ND  Beauvale Junior

3RD  Beauvale Junior

26 APRIL WYEVERN CC         Judge Gerry Harvey

ADULT

1ST  Beauvale Junior

2ND Beauvale Cavies

3RD Beauvale Cavies

5/8

1ST  Beauvale Junior

2ND Beauvale Cavies

3RD Barnwell Stud

 

U/5

1ST  Barnwell Stud

2ND Barnwell Stud

3RD Barnwell Stud

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST  Beauvale Junior

2ND  Beauvale Junior

3RD  No entry

27 APRIL SANDBACH CC         Judge Don Payne

ADULT

1ST  Greenmount Cavies

2ND Greenmount Cavies

3RD Mel Bell

5/8

1ST  Mel Bell

2ND  Mel Bell

3RD  Mel Bell

U/5

1ST  Mel Bell

2ND Mel Bell

3RD Northern Star Cavies

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST  Non Member

2ND  Non Member

3RD  No Entry

5 JULY REDRUTH CC         Judge Steve Davies

ADULT

1ST  C & C Bird

2ND B & I Lewis

3RD B & I Lewis

5/8

1ST  Non Member

2ND  Lexey Hollingdrake

3RD  B & I Lewis

U/5

1ST  Lexey Hollingdrake

2ND Lexey Hollingdrake

3RD Non Member

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST  CJ Lawrence

2ND  Jemilah Rundle

3RD  Non Member

21 JULY WILTS CC      Voided – Wrong Basis of Results Reported

3 AUGUST BETLEY       Judge Steve Davies, Simon Neesam, Rex Matthews

ADULT

1ST  Greenmount Cavies

2ND Greenmount Cavies

3RD Mel Bell

5/8

1ST  Mel Bell

2ND  Mel Bell

3RD  Beauvale Cavies

U/5

1ST  Greenmount Cavies

2ND Greenmount Cavies

3RD Non Member

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST  Beauvale Junior

2ND  Beauvale Junior

3RD No Exhibit

9 AUGUST FAREHAM 2003 CC  Judge Ian Reynolds

ADULT

1ST  Lonestar Stud

2ND Perfume Pigs

3RD Heartsease Cavies

5/8

1ST  Perfume Pigs

2ND  Perfume Pigs

3RD  Lonestar Stud

U/5

1ST  Barnwell Stud

2ND Barnwell Stud

3RD Peter Gammie

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST

2ND

3RD

10 AUGUST CUMBRIA       Judge Jimmy Young

ADULT

1ST  Mel Bell

2ND Mel Bell

3RD Mel Bell

5/8

1ST  Mel Bell

2ND  Beauvale Junior

3RD  Beauvale Cavies

U/5

1ST  Tipsy Cavies

2ND Tipsy Cavies

3RD Suzanne Wight

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST  Beauvale Junior

2ND Beauvale Junior

3RD Beauvale Junior

5 OCTOBER WESSEX       Judge Helen McCormick

ADULT

1ST  Non-Member

2ND Barnwell Stud

3RD Mahogany Stud

5/8

1ST  Barnwell Stud

2ND  No Exhibit

3RD  No Exhibit

U/5

1ST  Barnwell Stud

2ND Barnwell Stud

3RD Barnwell Stud

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST  Finlay Caldow

2ND  Finlay Caldow

3RD  No Exhibit

19 OCTOBER OSWESTRY       Judge Janet Saynor

ADULT

1ST  Matthews and Davey

2ND Mel Bell

3RD Mel Bell

5/8

1ST  Beauvale Cavies

2ND  Beauvale Cavies

3RD  Mel Bell

U/5

1ST  Beauvale Junior

2ND Beauvale Junior

3RD Beauvale Cavies

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST  Beauvale Junior

2ND Beauvale Junior

3RD Beauvale Junior

26 OCTOBER WARRINGTON       Judge Claire Pashley

ADULT

1ST  Greenmount Cavies

2ND Greenmount Cavies

3RD Beauvale Cavies

5/8

1ST  Mel Bell

2ND  Non Member

3RD  Kris Howarth

U/5

1ST  Greenmount Cavies

2ND Beauvale Junior

3RD Mel Bell

JUVENILES (ALL AGE GROUPS)

1ST  Kris Howarth

2ND Beauvale Junior

3RD Beauvale Junior

 

Advertisements